Debiuty absolwentów w pierwszym zespole KGHM Zagłębia

Zapraszamy na podsumowanie tegorocznych debiutów na boiskach PKO Ekstraklasy. Jak wyglądały początki w lidze absolwentów AP KGHM Zagłębie, Kacpra Chodyny, Kamila Kruka, Jakuba Sypka i Kacpra Bieszczada?

30 gru 2020 07:56

Kacper Chodyna

Kacper Chodyna - debiut 9 lutego 2020 r. | 21. kolejka PKO Ekstraklasy 19/20 vs. Piast Gliwice (0:2)

Prawy obrońca przebojem wdarł się do pierwszego składu KGHM Zagłębia, debiutując na początku roku w meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Absolwent Akademii rozpoczął to spotkanie w wyjściowym składzie, zastępując Alana Czerwińskiego. Kacper, mimo przegranej, zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a co warte podkreślenia - był drugim zawodnikiem Miedziowych z największą liczbą wygranych pojedynków - uzbierał ich jedenaście. Więcej o samym debiucie, jak i towarzyszących mu wrażeniach przeczytacie TUTAJ

Choć Kacper jest obecnie w trakcie leczenia kontuzji, to bieżący sezon w jego wykonaniu można uznać za udany. Obrońca dwukrotnie trafił do siatki rywali i zaliczył jedną asystę. Dodatkowo został wybrany Młodzieżowcem Listopada PKO Banku Polskiego, będąc przy tym niejednokrotnie wybieranym do zestawienia jedenastek kolejki.

Kacper Bieszczad

Kacper Bieszczad - debiut 10 lipca 2020 r. | 35. kolejka PKO Ekstraklasy 19/20 vs. Wisła Płock (0:1)

Utalentowany bramkarz zadebiutował w pierwszym zespole KGHM Zagłębie w końcówce poprzedniego sezonu. Dostał swoją szansę w meczu przeciwko Wiśle Płock, pokazując się z bardzo dobrej strony. Kacper rozegrał również kolejne ligowe spotkanie, tym razem zbierając cenne minuty w starciu z Wisłą Kraków. Ten mecz Miedziowi wygrali, a ukształtowany w Akademii KGHM Zagłębia golkiper zanotował kilka skutecznych interwencji.

W bieżącym sezonie Bieszczu został wypożyczony do Chrobrego Głogów, gdzie prezentuje bardzo wysoki poziom. Więcej o tej kwestii, a także kilku innych ciekawych tematach, przeczytacie w wywiadzie z Kacprem TUTAJ

Jakub Sypek

Jakub Sypek - debiut 10 lipca 2020 r. | 35. kolejka PKO Ekstraklasy 19/20 vs. Wisła Płock (0:1)

Młody skrzydłowy zadebiutował w pierwszej drużynie KGHM Zagłębia w tym samym spotkaniu, co Kacper Bieszczad. Sypo pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania, zmieniając Dawida Pakulskiego. Kuba wykorzystał swoją szansę, wygrywając cztery pojedynki i uzyskując Instat Index na poziomie 236. Można śmiało powiedzieć, że wniósł na plac gry dużo jakości. Kolejną szansę otrzymał również pod koniec ostatniego spotkania sezonu 19/20 z Górnikiem Zabrze oraz w wygranym pucharowym spotkaniu przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, z którym Miedziowi zmierzyli się w sierpniu.

Jeśli proces rekonwalescencji pójdzie zgodnie z planem, to utalentowany skrzydłowy niebawem wznowi treningi.

Zachęcamy do sprawdzenia Sylwetki Debiutanta, którą znajdziecie TUTAJ

Kamil Kruk

Kamil Kruk - debiut 14 lipca 2020 r. | 36. kolejka PKO Ekstraklasy 19/20 vs. Wisła Kraków (3:1)

Bohater derbowego pojedynku ze Śląskiem Wrocław zadebiutował w zeszłym sezonie, pod koniec wygranego meczu z Wisłą Kraków. Kamil, mimo krótkiego pobytu na boisku, pokazał się z dobrej strony. Wygrał dwa pojedynki, przeprowadził jeden udany drybling i zaliczył skuteczny odbiór. Również w kolejnym meczu, z Górnikiem Zabrze, pojawił się na boisku w ostatnich minutach. Jego najważniejszy mecz miał jednak dopiero przyjść. Dokładnie 11 grudnia Kamil pojawił się w ostatniej minucie derbów ze Śląskiem Wrocław. Doskonale ustawił się w polu karnym podczas rzutu wolnego i celnym strzałem dał Miedziowym zwycięstwo w tym prestiżowym spotkaniu.

Kamila w nieco odmiennej odsłonie, bo w Świątecznych Kalamburach, możecie zobaczyć TUTAJ