Wygrana z Górnikiem na wagę mistrzostwa jesieni! 18 lis

Wygrana z Górnikiem na wagę mistrzostwa jesieni!

W dzisiejszym meczu zespół Zagłębia zmierzył się z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zakończyło się wygraną "Miedziowych" 3:0, co dało nam mistrzostwo jesieni w Centralnej Lidze Juniorów. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Daniel Dudziński i Patryk Kusztal.

18 lis 2018 13:25

Autor AP KGHM Zagłębie

Początek meczu zdecydowanie należał do "Miedziowych". Po 4 minutach gry Dudziński oddał pierwszy groźny strzał na bramkę rywali, jednak piłka poszybowała minimalnie obok słupka. Zabrzanie ruszyli z kontrą, ale dobra gra w obronie naszego zespołu uniemożliwiała próby wyjścia na prowadzenie. Kwadrans później dośrodkowanie Hanca wykorzystał kapitan Zagłębia, Daniel Dudziński, pewnie umieszczając piłkę w siatce. Po zaledwie 3 minutach ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, zdobywając efektowną bramkę z rzutu wolnego.

Choć drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Górnika, stwarzając dwie groźne sytuacje pod bramką Matogi, to jednak "Miedziowi" zdobyli kolejną bramkę. Patryk Kusztal strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 3:0. Do samego końca zabrzanie nie złożyli broni, grając bardzo twardą i dobrą piłkę. Nie daliśmy sobie wyrwać zwycięstwa, kończąc tym samym rundę jesienną w Centralnej Lidze Juniorów na pierwszym miejscu.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
Bramki: Dudziński 20, 23, Kusztal 56

Zagłębie Lubin: 1. Matoga - 2. Walczak, 3. Baran, 4. Trepczyński, 5. Malec (72' 13. Czerwiński), 6. Bukowski, 7. Pochyra (68' 14. Jagodziński), 8. Sangowski (59' 18. Żurek), 9. Kusztal (68' 15. Paikert), 10. Dudziński, 11. Hanc (59' 17. Siga)