KGHM Zagłębie II Lubin pokonało Agroplon Głuszyna 17 lis

KGHM Zagłębie II Lubin pokonało Agroplon Głuszyna

Mecz 16. kolejki trzeciej ligi zakończył się zwycięstwem KGHM Zagłębia II Lubin 4:1. W pełnym emocji pojedynku z Agroplonem Głuszyna bramki dla "Miedziowych" zdobyli Eryk Sobków, Łukasz Moneta, Marcin Gołębiowski i Olaf Nowak.

17 lis 2018 13:28

Autor AP KGHM Zagłębie

Od samego początku meczu obydwa zespoły próbowały przejąć inicjatywę. Po niecałym kwadransie gry czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gospodarzy, który brutalnie sfaulował Kamila Mazka. Parę minut po tym zdarzeniu Eryk Sobków stanął przed szansą na otwarcie wyniku, ale przy próbie sam na sam lepszy okazał się być bramkarz Agroplonu. Choć mieliśmy na swoim koncie kilka ciekawych akcji, to na przerwę zeszliśmy bezbramkowo remisując.

Drugą część rozpoczęliśmy od zmiany w naszych szeregach, Marcin Gołębiowski zmienił grającego z numerem 7. Kamila Mazka. W 51. minucie Eryk Sobków po raz kolejny stanął przed szansą na zdobycie bramki, tym razem pewnie umieszczajac piłkę w siatce. Niecałe 10 minut później Łukasz Moneta podwyższył na 2:0, co dało naszemu zespołowi trochę oddechu. Gdy zawodnik Agroplonu zdobył bramkę kontaktową, błyskawicznie próbował odpowiedzieć Olaf Nowak, ale kolejny raz kapitalną interwencją popisał się goalkeeper gospodarzy. Jednakże co się odwlecze, to nie uciecze. Nowak i Gołębiowski w doliczonym czasie gry zdobyli kolejne bramki dla "Miedziowych", ustanawiając wynik 4:1.

Agroplon Głuszyna - KGHM Zagłębie II Lubin 1:4 (0:0)
Bramki: Sobków 51, Moneta 60, Gołębiowski 92, Nowak 93

KGHM Zagłębie II Lubin: 96. Kuchta - 2. Warpas, 3. Kopacz, 4. Oko, 5. Żmijewski, 6. Mucha, 7. Mazek (46' 17. Gołębiowski), 8. Żyra (61' 15. Nahrebecki) 9. Sobków (73' 14. Ryś), 10. Nowak, 11. Moneta (84' 16. Bogacz).

Żółte kartki: Żyra, Kopacz.