3 pkt zostają w Lubinie 6 paź

3 pkt zostają w Lubinie

Za nami mecz 11. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Zespół KGHM Zagłębie II Lubin podjął dziś przed własną publicznością drużynę Pniówka Pawłowice. Spotkanie zakończyło się wygraną "Miedziowych" 2:1, a na listę strzelców wpisali się Damian Oko i Eryk Sobków.

6 paź 2018 08:54

Autor AP KGHM Zagłębie

Udostępnij

Akademia

Pocżątek spotkania nie zapowiadał emocji, których byliśmy później świadkami. W 8' Eryk Sobków podjął pierwszą próbę pokonania bramkarza przyjezdnych, jednak strzał okazał się być niecelnym. Szybka kontra Pniówka i próba zaskoczenia Kuchty strzałem z dystansu nie zakończyła się powodzeniem. Parę minut później gra się znacząco zaostrzyła, w efekcie czego posypały się żółte kartki. Najpierw ukarany został Bartosz Slisz, chwilę później zawodnik gości.

W 26' Łukasz Poręba uderzył z dystansu, ale nieco niecelnie. Parę minut później Łukasz Moneta również uderzył z dystansu i gdyby ta piłka wpadła, byłaby to zdecydowanie najładnejsza bramka dzisiejszego spotkania. Prowadzenie dał nam dopiero w 41' Damian Oko, który wykorzystał zamieszanie pod bramką przyjezdnych.

Po przerwie obydwie drużyny kontynuowały zaciętą, nieustępliwą grę. W 55' Eryk Sobków wyprowadził nas na dwubramkowe prowadzenie, niestety chwilę później zawodnik gości wykorzystał nasz błąd w obronie i pokonał Mateusza Kuchtę, zdobywając bramkę kontaktową. Od tego momentu do naszej gry wkradła się nerwowość i choć mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramką, to wynik nie uległ zmianie aż do końcowego gwizdka. Pokonaliśmy na własnym terenie Pniówek Pawłowice, dzięki czemu kolejne 3 punkty zostały w Lubinie.

KGHM Zagłębie II Lubin - GKS Pniówek '74 Pawłowice 2:1 (1:0)
bramki: Oko 41', Sobków 55'

KGHM Zagłębie II Lubin: 96. Kuchta - 2. Borkowski, 3. Piątkowski, 4. Oko, 5. Dziwniel, 6. Slisz, 7. Gołębiowski (70' 18. Nahrebecki), 8. Poręba (81' 15. Soszyński), 9. Sobków (61' 17. Siemaszko), 10. Żyra (87' 16. Grychtolik), 11. Moneta
rezerwa: 1. Czajor - 14. Ryś

żółte kartki: Slisz, Piątkowski, Borkowski