III liga: Wygrana w ostatnim domowym meczu 11 cze

III liga: Wygrana w ostatnim domowym meczu

W ramach 33. kolejki III ligi grupy III drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin podejmował na własnym terenie Stal Brzeg. Ostatnie domowe spotkanie Miedziowych w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3:2, po golach Mateusza Chmarka, Kacpra Zająca oraz Wojciecha Szafranka.

11 cze 2022 10:00

Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Pierwsze minuty piątkowego pojedynku były dość spokojne. Obie ekipy bez pośpiechu budowały swoje akcje, które nie kończyły się groźnymi uderzeniami. Pierwszą dogodną okazję na objęcie prowadzenia Miedziowi mieli w 13. minucie. Wówczas Jakub Sypek otrzymał górną piłkę na lewej stronie, obrońca na moment wyłuskał mu futbolówkę, ale po chwili ta znów była w posiadaniu naszego skrzydłowego, który zdecydował się na strzał, jednak minimalnie nad poprzeczką. Po raz kolejny zrobiło się gorąco pod bramką Stali w 27. minucie. Kacper Zając huknął zza pola karnego, a bramkarz gości z problemami przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Wykonywany chwilę później przez lubinian rzut rożny zakończył się niecelnym uderzeniem głową. Kwadrans przez końcem pierwszej części spotkania podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego dopięli swego i wyszli na prowadzenie po trafieniu autorstwa Mateusza Chmarka. W końcowych minutach pierwszej odsłony zawodnicy Stali próbowali zagrozić Miedziowym, szukając bramki wyrównującej, ale nasza defensywa czujnie reagowała i w porę przerywała ataki rywali. W 40. minucie meczu Jakub Sypek wpadł w pole karne i został sfaulowany przez jednego z obrońców gości. Arbiter wskazał na wapno, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kacper Zając, który pewnie podwyższył prowadzenie drugiej drużyny KGHM Zagłębia. Był to także ostatni akcent tej połowy, po której Miedziowi schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego ciosu Miedziowych. Już w 51. minucie Wojciech Szafranek wpadł w pole karne i pewnym, mocnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Stali.  Osiem minut później blisko swojego drugiego trafienia w tym meczu był Kacper Zając. Pomocnik zdecydował się na strzał z dystansu, lecz piłka minimalnie minęła dalszy słupek bramki. Wraz z upływem kolejnych minut przewaga podopiecznych Jarosława Krzyżanowskiego była coraz bardziej widoczna. Lubinianie spychali rywali do defensywy i szukali kolejnych trafień. Niestety, z powodu urazu w 82. minucie boisko zmuszony był opuścić Jakub Rogalski. Od tej pory zespół KGHM Zagłębia II Lubin kończył spotkanie w dziesiątkę. Już po chwili piłkarze Stali wykorzystali swoją przewagę. W 83. minucie bramkę na 1:3 zdobył Mateusz Lechowicz. Nie był to jednak koniec emocji. Drużyna z Brzegu poszła za ciosem i szybko zdobyła również drugiego gola, za sprawą Damiana Celucha. Pomimo sporych trudności, lubinianie zdołali utrzymać swoją przewagę i zwyciężyli w ostatnim domowym meczu w tym sezonie 3:2.