CLJ U17: Cenna zaliczka przed rewanżem 11 cze

CLJ U17: Cenna zaliczka przed rewanżem

Podopieczni trenera Tomasza Bożyczki zwyciężyli w pierwszym meczu półfinałowym Mistrzostw Polski z Wartą Poznań 2:1. Bohaterem naszego zespołu został Marcel Reguła, który po dublecie w meczu ze Śląskiem, w meczu z drużyną z Wielkopolski dorzucił kolejne dwa trafienia. Zapraszamy do relacji i galerii zdjęć z tego spotkania.

11 cze 2022 19:00

Spotkanie mogło się idealnie rozpocząć dla przyjezdnych, którzy jednak nie zdołali wykorzystać błędu Michała Matysa i piłka wypadła na aut bramkowy. W 4. minucie po raz pierwszy Zagłębie oddało strzał na bramkę Warty, lecz uderzenie Marcela Reguły nie mogło zagrozić Kacprowi Topolskiemu. Od tego czasu inicjatywę przez większość czasu mieli nasi zawodnicy, którzy spokojnie konstruowali swoje akcje. W 17 minucie spotkania uderzenia z okolic 20 metra oddał Jan Bonikowski, z którym poradzili sobie obroncy gości, którzy oddalili zagrożenie z własnego pola karnego. Pięć minut później z dobry kontratakiem wyszli przyjezdni i w sytuacji sam na sam, niemal pewnej do zdobycia bramki, świetną interwencją w naszej bramce popisał się Michał Matys. Lubinianie w dalszym ciągu szukali swojej okazji do zdobycia bramki. W 28. minucie Aleksander Kubacki z okolic szesnastego metra uderzył celnie na bramkę gości, lecz dobrą interwencją popisał się bramkarz. Niemal dziesięć minut później znów zaatakowali gości i tym razem celnie. Błąd popełnił Michał Matys, który wychodząc w okolice szesnastego metra nie zdołał czysto odbić piłki i do pustej bramki piłkę skierował Aleksander Sadowski, który wyprowadził tym samym Wartę na prowadzenie. Miedziowi nie zamierzali się załamywać i już cztery minuty później Marcel Reguła świetnie odnalazł się w polu karnym gości i lobem pokonał Kacpra Topolskiego. Gdy wydawało się, że obydwa zespoły zejdą na przerwę przy wyniku remisowym, po raz drugi, tym razem świetnym uderzeniem piętką, Marcel Reguła pokonał bramkarza gości. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Stroną dominującą w tym spotkaniu byli Miedziowi, którzy spokojnie kreowali grę i czekali na dobrą okazję do uderzenia na bramkę Zielonych. W 54. minucie Kasjan Frankowski został ukarany żółtą kartką za przerwanie kontrataku gościom. Chwilę później kolejnej szansy w tym meczu na bramke poszukał Aleksander Kubacki, którego uderzenie o centymetry minęło się z poprzeczką gości. Kilka minut później po raz pierwszy w tej połowie groźnie zaatakowali przyjezdni z Poznania, lecz uderzenie jednego z zawodników nie mogło zagrozić naszemu bramkarzowi. W 77. minucie świetną akcją popisali się wprowadzeni kilka minut wcześniej Mateusz Dziewiatowski i Marcel Świątek. Pomocnik Miedziowych świetnie prostopadle zagrał do Świątka, który spróbował uderzenia z prawej strony pola karnego, lecz dobrze na posterunku znalazł się Kacper Topolski, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Pod koniec spotkania akcji indywidualnej spróbował Aleksander Kubacki, który świetnie przedryblował dwóch zawodników Warty, ale w ostatniej fazie został wytrącony z równowagi i ostatecznie nie zdołał oddać uderzenia na bramkę. Sędzia do drugiej części dodał sześć minut. W nich już żadna z drużyn nie zdołała groźnie zaatakować żadnej z bramek i ostatecznie Miedziowi w pierwszym meczu pokonali Wartę 2:1, zdobywając cenną zaliczkę przed środowym rewanżu w Poznaniu.