Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Jacek Moskwa nowym pracownikiem Akademii

12.07.2018 10:49

Jacek Moskwa, dotychczasowy trener bramkarzy Skra Częstochowa od tego miesiąca pracuję w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Wspólnie z Izaakiem Stachowiczem i Tomaszem Królem będzie odpowiedzialny za rozwój bramkarzy w lubińskiej akademii.

Byłeś młodym trenerem Skry Częstochowa, skąd taki pomysł aby przenieść się do Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie?
- Skontaktował się ze mną Izaak Stachowicz i przedstawił wstępną ofertę współpracy. Znam doskonale jego warsztat i zamysł. Dodatkowo, każdy kto tu przyjedzie widzi, że jest to topowa Akademia w Polsce. Baza i otoczenie sprawia, że jest to miejsce, w którym ja mogę się rozwijać i pracować z najlepszymi bramkarzami.

 Jesteś już w Lubinie kilka dni, powiedz jak pierwsze wrażenia w nowej pracy?
- Jestem bardzo zbudowany tym, co zobaczyłem. Widząc jak prężenie funkcjonuje klub, akademia, jak profesjonalnie jest to ułożone,  jak dużo możemy poświęcić na pracę z bramkarzami, aż chce się pracować. No i warto podkreślić z jakim materiałem ludzkim pracujemy, bo to też jest ważne. Wrażenia są więc jak najbardziej pozytywne i teraz robimy wszystko, aby to podtrzymać.

 Jesteś częścią młodego, ambitnego zespołu. Jak wam się układa współpraca, jaki jest podział obowiązków?
- Współpraca układa się dobrze, ciężko na początku powiedzieć jest coś innego. Jesteśmy już po podziale obowiązków, więc każdy odpowiada za określone rzeczy. Będąc w tej grupie czteroosobowej możemy znacznie więcej robić i możemy jeszcze więcej dać naszym bramkarzom. Myślę, że ta współpraca będzie się układała dobrze, w jednym kierunku, bo cel mamy wspólny.

 Jakie stawiasz sobie cele w naszej akademii?
- Moim celem jest przede wszystkim to, aby współtworzyć program szkolenia. Będzie on pozwalał naszym bramkarzom na rozwój ich umiejętności, aby w przyszłości mogli trafiać do pierwszej drużyny Zagłębia Lubin.

Źródło: AK, MW