Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Marcel Żurek i Patryk Kusztal zawodnikami miesiąca Czerwca

09.07.2018 14:00

Występujący w drużynie U15 Marcel Żurek i Patryk Kusztal zostali "piłkarzami miesiąca, czerwiec 2018" Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Młodzi podopieczni trenerów Piotra Stańko i Krzysztofa Ciuksy są graczami ofensywnymi, występującymi w ataku i w pomocy. Chłopcy zrobili duże postępy w swojej edukacji piłkarskiej i w pełni zasłużyli na taki tytuł.

Zapytaliśmy o zdanie trenera Piotra Stańko, co zaważyło na tym, że akurat ci dwaj chłopcy zostali piłkarzami miesiąca. 

-  Największe znaczenie miała ich dyspozycja w ciągu ostatniego miesiąca. Przez cały sezon byli wyróżniającymi się zawodnikami w naszym zespole. Obaj jeździli na zgrupowania reprezentacji Polski. Trzeba też wspomnieć o wspaniałym zaprezentowaniu się chłopców w półfinałach i finale rozgrywek CLJ. Patryk strzelił trzy gole w finale, a Marcel w półfinałach pokazał na co go stać, trafiając do bramki przeciwnika również trzy razy. Bez wątpienia jest to sprawiedliwy podział, bo obaj pokazali się z bardzo dobrej strony, chociaż tak naprawdę na nagrodę zasługuje cała drużyna.

Pierwszy raz w historii przyznawania tej nagrody, ten sam tytuł otrzymało dwóch zawodników. Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Źródło: MS