Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Młodzi w kadrze trenera Lewandowskiego

14.06.2018 12:55

Czterech zawodników Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie uczestniczyło dziś w zajęciach pierwszego zespołu. Kamil Piątkowski, Olaf Nowak, Kacper Chodyna i Łukasz Poręba pojawili się dziś rano w szatni pierwszej drużyny KGHM Zagłębie Lubin.  Dodatkowo, od poniedziałku do kolegów dołączy kolejny, Adam Borkowski.

Część z młodych graczy lubińskiej akademii miała już przyjemność trenowania pod okiem Mariusza Lewandowskiego w poprzednim sezonie, jak choćby pomocnicy Łukasz Poręba czy Kacper Chodyna.

Olaf Nowak gra ostatnio jako napastnik i imponuję formą strzelecką w rozgrywkach III ligowych.

Z kolei Kamil Piątkowski kilka tygodni temu zadebiutował w drużynie rezerw w meczu z Miedzią Legnica na pozycji obrońcy. Ten ostatni spytany o wrażenia z pierwszego dnia, odpowiedział:

- Wrażenia niesamowite, chciałem tutaj się znaleźć jak chyba każdy, młody piłkarz Akademii. Nie będę tego ukrywał przecież. Powoli zaczynamy ciężką pracę, chciałbym aby z czasem przyszły tego efekty. Jeśli chodzi o moje cele na najbliższe tygodnie, to na pewno będę mocno pracował, aby pokazać trenerom, że dokonali właściwego wyboru. Chciałbym być w tej czołowej kadrze i zadomowić się w niej na dłużej. W poprzednim roku nie udało się przebić, choć zdarzało się, że byłem zapraszany na treningi. Czuje sportową złość i tym większą mam motywację, aby zaistnieć w ekstraklasie

Źródło: MW