Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Grały młodsze roczniki Akademii

08.06.2018 18:50

W środę rozegrano kolejne mecze zespołów Akademii Piłkarskiej KGHM, występujących w swoich ligach juniorskich. Oba odbyły się na naszych obiektach, a rywalem Zagłębia była Miedź Legnica.

Drużyna U12 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie mierzyła się z w pojedynku debrowym, więc było to dość wyrównane spotkanie. Już na samym początku wychowanek lubinian, Jakub Białek zdobył bramkę już w 15 minucie. Rywale doprowadzili do wyrównania i całe spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Nasi juniorzy od początku spotkania stwarzali sobie okazje do zdobycia gola. Większość akcji rozgrywała się pod bramką legniczan i już w 15 minucie, podopieczny trenera Piotra Błauciaka i Marcina Szmila, wspomniany Białek wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Pierwsze 40 minut zdecydowanie należało do naszych adeptów. Wykorzystana sytuacja, opanowanie środkowej stefy i duża celność podań sprawiły, że „miedziowi” utrzymali prowadzenie do końca pierwszej części. Po przerwie obraz gry uległ jednak zmianie. To legniczanie zdecydowanie lepiej weszli w drugą odsłonę i w 43 minucie zdobyli bramkę, wyrównując stan zawodów na 1:1. Po tym golu goście odbudowali się i to właśnie oni dominowali już do końca. Cały pojedynek był bardzo wyrównany i choć Zagłębiu niewiele zabrakło aby go wygrać to, jednak remis należy uznać za sprawiedliwy.

Zagłębie U12 – Miedź Legnica 1:1 (1:0)

Bramka: Białek 15’

Skład: Szyptur – Kostyszak, Dorożko, Cisek, Niedźwiedź, Sowiecki, Gap, Reguła, Białek

Ponadto: Przysada, Komarzyniec, Woś

***

W środę 6. czerwca odbył się także mecz drużyny U16 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Nasi juniorzy zmierzyli się na swoim boisku również z Miedzią Legnica. Jedyną bramkę dla „Miedziowych” zdobył Kowalski. Całe spotkanie zakończyło się przegraną Lubinian 1:2.

Spotkanie nie przebiegało w sposób zadawalający dla naszych juniorów. Początek meczu przepełniony był niewykorzystanymi akcjami Zagłębia. Niecelne podania, częste pomyłki i liczne błędy towarzyszyły adeptom akademii niemalże przez całe spotkanie.  Legniczanie natomiast pokazali się z dobrej strony i pod koniec pierwszej połowy strzelili gola, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 0:1. Po przerwie trener Przemysław Zatwarnicki, dokonał znacznych zmian w składzie, co nie przyniosło niestety większych efektów. Wychowankowie Zagłębia nadal nie radzili sobie z celnymi podaniami, nie umieli stworzyć sytuacji podbramkowych, a w konsekwencji czego Miedź Legnica powiększyła swoją przewagę. Przy dwubramkowym przewadzeniu legniczan, na twarzach naszych juniorów widać było zmęczenie i zrezygnowanie. Nadzieja na bramkę powróciła w ostatniej minucie spotkania, gdy nasz zawodnik został faulowany w szesnastce, a Kowalski wykorzystał rzut karny i zdobył honorowego gola. Cała mecz nie przebiegał w sposób pomyślny dla nas, Szkoleniowiec jednak zapewnia, że błędy popełnione na murawie są do poprawienia i w kolejnych spotkaniach wierzy, że to my będziemy triumfować.

Zagłębie U16 – Miedź Legnica 1:2 (0:1)

Bramka: Kowalski79’

Skład:  Bieszczad- Szymczyk, Baran, Repczyński, Masny, Kowalski, Peikert, Sangowski, Walczak, Figa, Kłudka

Ponadto: Kulik, Budziński, Rogalski, Kizyma, Supel, Dul, Winnik

Źródło: Akademia