Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Grały młodsze roczniki Akademii

16.04.2018 12:59

W ubiegły wekeend swoje mecze i turnieje rozgrywały także młodsze roczniki Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Były to zarówo spotkania kontrolne, jak i turnieje zagraniczne. Wszyscy trenerzy jak i zawodnicy nie ukrywali zadowolena z dużej ilości minut, które udało się spędzić na boiskach.

W sobotę do Wrocławia udali się zawodnicy grupy U14, aby w ramach I Ligi Dolnośląskiej Tramparzy zmierzyć się z tamtejszym FC Wrocław Academy.  Zespół trenera Sinkiewicza prezentował równą, wysoką formę w ostatnich tygodniach. Niemniej, młodzi gracze Akademii odczuwali powoli trudy kilku podróży, które przyszło im wykonać w ostatnim czasie. Do stolicy Dolnego Śląska jechali jednak w roli faworyta, choć gospodarze wcale nie zamierzali ułatwiać zadania. Od początku mecz był wyrównany, aczkolwiek nie brakowało w nim dobrej gry i wielu aspektów technicznych, prezentowanych przez graczy zarówno jednego jak i drugiego zespołu. W tej konfrontacji nie było zwycięzcy i choć Zagłębie zdobyło bramkę za sprawą Szafana, to i bramkarz "miedziowych" musiał wyjmować piłkę z siatki. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1

I Liga Dolnośląska Trampkarzy 

FC Wrocław Academy - Zagłębie Lubin U14 1:1

Skład: Weirauch, Sochan, Basta, Gadomski, Kolan, Kocaba, Nowak, Sygieniewicz, Szafranek, Szafran, Łoboda

Ponadto: Steffen, Karasiński, Leśniak, Maliszewski, Pieńko, Sumara

Bramka: Szafran

*** 

W Lubinie grali młodsi koledzy z U13, którzy gościli zespół WKS Śląsk Wrocław. Chłopcy trenera Janusza Raka bardzo dobrze prezentują się w rundzie wiosennej, zarówno u siebie jak i na wyjeździe nie dając przeciwnikowi wielu okazji do pokazania swoich umiejętności. Nie inaczej było tym razem, choć spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. Od początku to gracze w pomarańczowych koszulkach dominowali na boisku,  spychając kompletnie zespół z Wrocławia na własną połowę. Goście starali się blokować udane akcję i strzały Naszych zawodników, jednak tempo tego spotkania było dla nich za wysokie. To był mecz jednej drużyny, o czym świadczy wynik końcowy. Zagłębie Lubin rozgromiło WKS Śląsk Wrocław 15:0

Wojewódzka I liga Młodzików U13

Zagłębie I Lubin : WKS Śląsk Wrocław 15:0.

Bramki: Kacper Terlecki x 5, Martin Frankowski x 3, Kacper Grabowski x 2, Kacper Gałka x 2, Marceli Józefowicz, Jakub Chowaniec, Filip Tomczak.

Skład: Radziński Dawid, Madaliński Alan, Chowaniec Jakub, Fura Kamil, Tomczak Filip, Kurzydłowski Miłosz, Gałka Kacper, Terlecki Kacper, Grabowski Kacper, Frankowski Martin, Józefowicz Marceli, Olszak Bartosz.

***

Bardzo udanie radzi sobie U13, grupa Biała, której zawodnicy stale naciskają na swoich kolegów terminujących wyżej. Podopieczni trenera Janusza Stańczyka wiosną notują ciekawe wyniki, sprawiając swoim przeciwnikom wiele problemów. Tym razem przekonała się o tym Polonia Trzebnica, która musiała uznać wyższość Naszych wychowanków. Jak powiedział doświadczony trener z Lubina:

"Mecz był interesującym widowiskiem . Moja drużyna była zdecydowanie lepszym przeciwnikiem ,dominowała pod względem technicznym i taktycznym . Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych ,które nie udało nam się wykorzystać."

ZAGŁEBIE  LUBIN U13 BIAŁA  - POLONIA TRZEBNICA 2-0

Bramki:  KOT ,SZECHNICKI

Skład: Madaliński, Kłuszewski, Dyczko, Światek, Śliwka, Szechnicki, Adamczyk, Owczarek, Malamis, Brynkiewicz, Paszek, Owczarek, Radziński

***

Równie jednostronne spotkanie odbyło się także w niedzielę, gdzie grupa U11 trenerów Wałowskiego i Nowakowskiego podejmowała Iskrę Kochlicę. Drużyna z pod Legnicy znana jest z dobrego szkolenia młodzieży, niemniej nasz młody zespół z rocznika 2007 uważany jest za czołowy w kraju. Całkiem niedawno w Warszawie zdobył Puchar Prezesa PZPN, wygrywając rywalizację z najlepszymi w Polsce. Wczoraj potwierdził wysoką dyspozycję i zademonstrował niesamowitą skuteczność. Lubinianie zaalikowali swoim przeciwnikom aż 18 trafień, przy czym tracąc tylko 1 bramkę! Chłopcy na pewno zasługują na wielkie brawa, choć wynik w tym momencie nie jest najważniejszy.

*** 

A co słychać u najmłodszych? Postanowiliśmy sprawdzić i zapytać o to trenera U9 Krzysztofa Kotlarskiego. Szkoleniowiec jednej z najmłodszych grup wraz z trenerem Przemysławem Ziarnikiem zaprosił do wspólnej rywalizacji zespoły z całej Polski. Była to doskonała okazja do rozegrania ciekawych spotkań i zabawy z piłką!

"Miniony tydzień obfitował w ciekawe mecze rozegrane przez zespół U9. Najpierw w środę gościliśmy zespół dziewczynek FEM-GOL Lubin. Nasi zawodnicy mieli możliwość skonfrontować się z przeciwnikiem z jakim do tej pory nie mieli okazji grać. Dziewczynki pokazały się z bardzo dobrej strony i musieliśmy w grę włożyć maksimum zaangażowania żeby zdobywać bramki. 

W niedzielę natomiast rozegralismy czwórmecz, na który zaprosiliśmy Lecha Poznań, Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa. Pierwszy raz graliśmy w układzie 7v7 i trzeba powiedzieć, że chłopcy na tle mocnych przeciwników wyglądali bardzo dobrze. Szybko poradzili sobie z większą przestrzenią na boisku i pokazali wiele naprawdę ciekawych akcji. Pod względem techniki mecze stały na bardzo wysokim poziomie.

Dziekujemy wszystkim zespołom i ich rodzicom za spotkanie i wspaniała atmosferę"


*** 

My również dziekujemy wszystkim Zawodnikom, Trenerom i ich Rodzicom!

***  


O występach młodzieżowych grup Akademii informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze, Facebook'u czy Instagramie – @AP_Zaglebie, Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie, akademia_kghm_zaglebie. Zachęcamy do obserwowania i przeżywania RAZEM emocji sportowych!