Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

W młodzieży Akademii drzemie siła!

15.04.2018 15:45

W sobotni wieczór pierwsza drużyna Zagłebia Lubin odniosła niezwykle cenne zwycięstwo w meczu z Legią Warszawa. Trzy punkty oczywiście cieszą, ale jest coś, co należy docenić jeszcze bardziej. W tygodniu, Prezes KGHM Zagłębie Lubin Robert Sadowski ogłosił cele na najbliższe lata i w kontekscie wczorajszych wydarzeń widać, że strategia rozwoju rozpoczęła się już od meczu na Łazienkowskiej.

W autokarze, w którym do Warszawy wybrali się "miedziowi" znalazło się miejsce dla kilku zawodników z Naszej Akademii. Trener Mariusz Lewandowski w osiemnastce meczowej uwzględnił Dominika Hładuna, Pawła Żyrę, Dawida Pakulskiego, Bartosz Slisza czy Filipa Jagiełło. Ten pierwszy i dwóch ostatnich na murawę wybiegli w podstawowym składzie, zaś pod koniec spotkania na placu zamelodował się także Pakulski, zmieniając strzelca bramki Filipa Starzyńskiego. Jak zaprezentowali się młodzi gracze lubinian?

 

Bartosz Slisz zagrał dopiero drugie spotkanie, w tym pierwsze od początku w Ekstraklasie. Mierzący 179 cm pomocnik przebywał na boisku do 75 minuty prezentując się bardzo dobrze, co jednomyślnie podkreślali komentatorzy tego spotkania. W tym czasie przebiegł dystans 10,5 kilometra, co było piątym wynikiem wśród graczy z Lubina. W Jego grze nie było widać kompletnie tremy debiutanta, przez co w środowisku kibiców naszego klubu dorobił się przezwiska "Lubiński Makelele"!

Dawid Pakulski pojawił się w końcówce spotkania i chwilę póżniej mógł znaleźć się oko w oko z Arkadiuszem Malarzem, gdyby tylko w kluczowym momencie Maresowi nie zabrakło dokładności.

Dominik Hładun po raz kolejny rozegrał mecz "na zero" z tyłu, prezentując równą formę i kilkoma interwencjami stopując szarżujących napastników. Dobra dyspozycję bramkarza doceniają już nie tylko lubińscy kibice, czego przykładem są takie publikacje ( KLIK )

Po końcowym gwizdku widać było ogromną radość tych młodych piłkarzy, którzy jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowali o punkty w drużynach młodzieżowych. To także jasny sygnał dla Naszych wychowanków, że droga do Ekstraklasy stoi przed nimi otworem, jeśli będą pracować równie ciężko jak ich koledzy z boiska.


 

Zawodnikom, rodzicom i trenerom serdecznie gratulujemy!

 

Źródło: MW, zaglebie.com, Twitter