Aktualności

Sobotnie granie starszych roczników Akademii

14.04.2018 18:51

Dziś na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie rozgrywano bardzo ciekawe spotkania. Nie zabrakło w nich emocji, pięknych bramek i walki do samego końca. Zapraszamy na Naszą relację z sobotnich wydarzeń.

O godzinie 12.00 na murawę Stadionu Górniczego w Lubinie wybiegł najstarszy zespół Akademii, aby w ramach rozgrywek o mistrzostwo III ligi zmierzyć się z Piastem Żmigród. Nasz sąsiad w tabeli przyjechał z zamiarem zgarnięcia pełnej puli. Lubinianie także celowali w zwycięstwo, stąd obecność w pierwszej jedenastce kilku doświadczonych zawodników, na codzień terminujących w kadrze I zespołu - Janoszka, Tosik, Nespor, Dziwniel. Od początku kibice, którzy wybrali się w te sobotnie popopłudnie na stadion oglądali wyrównane, zacięte widowisko. Zagłębie Lubin wykorzystując szybkość piłkarzy na skrzydłach starało się celnymi dośrodkowaniami stwarzać zagrożenie pod bramką gości, ale bardzo dobrze wyglądała defensywa Piasta. Z kolei przyjezdni liczyli na kontry i efekty wysokiego pressingu. Taka taktyka przyniosła zamierzony skutek, kiedy to naciskany przez napastnika, najmłodszy bramkarz ligi - Czajor, popełnił błąd w przyjęciu piłki. Z okazji skorzystał sprytnie Oskar Trzepacz i mieliśmy 0:1 dla przyjezdnych. Po stracie bramki nasz zespół starał się wyrównać, ale brakowało dokładności w grze. W 45 minucie po raz kolejny ta sztuka udała się Piastowi. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową goalkeepera Zagłebia zaskoczył gracz w biało-zielonej koszulce i na przerwę schodziliśmy ze stratą dwóch goli. W drugiej części staraliśmy się atakować pozycyjniej, licząc na przełamanie. Nie przyniosło to zamierzonych efektów, a po kontrze gości ponownie zostaliśmy skarceni. Co prawda za sprawą Olafa Nowaka strzeliliśmy w końcu bramkę kontaktową, ale to było wszystko na co w dzisiejszym meczu stać było drużynę rezerw Zagłębia Lubin.

Trener Piotr Jacek:

"Uczymy się cały czas, co widać na boisku. Młodzi zawodnicy, młody bramkarz..Prowadzimy grę, natomiast zdarza się prosty błąd, który wynika z braku doświadczenia i podcina nam to skrzydła. Przeciwnik przez chwilę dominuję, przed przerwą wykonuje stały fragment gry i po chwili schodzimy z dwubramkową stratą. Wychodząc na drugą część gonimy wynik, walczymy i nawet zdobywamy gola, ale to już jest za późno. To był trudny mecz, pozytywów będziemy szukać w analizie (...) Nie szukamy winnych, błędy się zdarzają i zdawaliśmy sobie sprawę, że stawiając na najmłodszego bramkarza w lidze takie ryzyko istnieje. Przed nami następne spotkanie i w starciu ze Zdzieszowicami będziemy szukać kolejnych punktów"

III Liga grupa 3

Zagłębie II Lubin - Piast Żmigród 1:3 (0:2)

Skład: Czajor- Bieliński, Balić, Szota, Soszyński, Janoszka, Tosik, Andrzejczak, Dziwniel, Chodyna, Nespor

Rezerwowi Kalinowski, Gołębiowski, Nowak, Dudziak, Witsanko,Mucha

Bramka: Nowak

Swoje spotkanie rozgrywali także chłopcy z rocznika 2001, występujący w Centralnej Lidze Juniorów U17. O godzinie 13.00 na boisku numer 3 podejmowali KS Falubaz Zielona Góra. Zespół z lubelszczyzny przyjechał powalczyć choćby o jeden punkt i przez większość spotkania ta sztuka im się udawała znakomicie. W pierwszej odsłonie lubinianie praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika, mając kilka dogodnych sytuacji, z których powinna paść bramka.  W miarę upływu czasu goście z coraz większą trudnością bronili dostępu do swojej bramki, co wynikało z braku sił, które angażowali w utrzymanie korzystnego rezultatu. W końcu podopieczni trenerów Kwiatkowskiego i Krzyżanowskiego wyszli na prowadzenie. W ostatnich minutach ładnie przedarł się Dawidziuk, w tempo podał do Sypka, a ten spokojnie położył bramkarza na ziemii i skierował piłkę do bramki. Chwilę później sędzia zakończył zawody i U17 dopisało kolejne punkty, umacniając się na pozycji lidera.

Zagłebie Lubin U17 - KS Falubaz Zielona Góra 1:0 (0-0)

Skład: Matoga- Lepczyński, Baran, Kasprzak, Maciejewski, Kowalski, Pochyra, Kizyma, Białek, Dawidziak, Sypek

Rezerwowi: Zapała, Walczak, Sangowski, Majda, Kędzior, Gołebiowski

Trener Bartosz Kwiatkowski:

"W pierwszej części graliśmy bardzo wolno, niedokładnie i nieskutecznie. Muszę powiedzieć, że było to jedno z gorszych 40 minut w naszym wykonaniu w tej rundzie. Po przerwie obraz gry uległ zmianie, akcję nabrały tempa. Atakowaliśmy naprzemiennie środkiem i skrzydłami, stwarzając wiele sytuacji i co chwilę nękając przeciwnika. Na kilka minut przed końcem przyniosło to efekt. Zimną krew w polu karnym zachował Kuba Sypek i umieścił piłkę w siatce"

W ostatniej dziś grze na obiektach Akademii zmierzyły się zespołu U19 Zagłębie Lubin i Piasta Gliwice. Centralna Liga Juniorów grupa zachód jest niezwykle wyrównana i mecze na tym poziomie z reguły są bardzo zacięte. Bardzo długo takie widowisko przyszło dziś oglądać fanom, którzy licznie przybyli na lubińskie obiekty, aby obejrzeć młodzieżową piłkę. W pierwszych minutach inicjatywę mieli gospodarze, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed końcem regulaminowych 45 minut, ponownie objęli prowadzenie i zapowiadało się, że punkty zostaną w Lubinie. Piast jednak nie zamierzał ułatwiać zadania i już na początku drugiej części strzelił bramkę kontaktową. Praktycznie do samego końca dzielnie walczył o wyrównanie i napędził sporo strachu zawodnikom Marcina Cilińskiego i Grzegorza Grzelki. W końcówce jednak ładnie z dystansu przymierzył Karbownik i to gospodarze zgarnęli komplet punktów.

Zagłebie Lubin U19 - Piast Gliwice U19 3:1 (2:0)

Skład: Barszcz, Borkowski, Piątkowski, Bogacz, Kocik, Nahrebecki, Peroń, Grychtolik, Czuban, Ryś, Brzeżowski

Rezerwowi: Stec,Wawrzyniak,Wierzchowski,Karbownik,Poręba,Więcek

Bramki: Ryś, Borkowski, Karbownik

Trenerzy U19 Zagłębie Lubin:

"Ciężko trenowaliśmy w tym tygodniu i to chyba siedziało dziś w głowach zawodników. Obie części spotkania zagraliśmy w miarę poprawnie, ale naszą rolą dziś było cały czas ich motywować, bo Piast to bardzo dobry przeciwnik. Silny fizycznie, ale i także dobry taktycznie. Mieli dziś bardzo dobre przejścia z obrony do ataku, które przysporzyły nam trochę problemów, dlatego bardzo doceniamy dzisiejsze zwycięstwo (...) Niepotrzebnie stracona bramka wprowadziła nerwowość w naszych poczynaniach, ale wydaje się, że piłkarsko udało się sprostać i to jest najważniejsze. Gratuluję przeciwnikowi bardzo dobrego meczu"

O występach młodzieżowych grup Akademii informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze, Facebook'u czy Instagramie – @AP_Zaglebie, Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie, akademia_kghm_zaglebie. Zachęcamy do obserwowania i przeżywania RAZEM emocji sportowych!