Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

CLJ U15 Wysokie zwycięstwo nad Miedzią Legnica

14.04.2018 09:42

O tym, że lubinianie są w wysokiej formie wiadomo było od dawna. W poprzedniej serii pewnie odprawili KS Falubaz Zielona Góra, obejmując prowadzenie w tabeli. Miedź Legnica także dobrze rozpoczęła wiosenną rywalizację, zajmując z kolei najniższy stopień podium.

Od początku mecz ułożył się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już po 5 minutach prowadzili 2:0, kiedy to dwie bardzo dobre akcje zespołu pewnie wykończył Kruszelnicki. Na chwilę gra się wyrównała i legniczanie starali się nawiązać walkę. Skończyło się to utratą kolejnej bramki i od tego momentu na boisku dominowała już tylko jedna drużyna. 

"Miedziowi" do przerwy prowadzili pięcioma bramkami, a tuż po zmianie stron nie zamierzali zwalniać tempa. Finalnie zaaplikowali rywalom aż dziesięc bramek, ale gdyby tego dnia skuteczność zawodników była lepsza, wynik mógłby być dużo wyższy.

Komentarz trenerów Stańko, Ciuksa: 

"Mecz całkowicie zdominowany przez naszą drużynę, która w końcu potwierdziła swój potencjał w lidze. Na pewno szybko strzelone bramki dodały nam pewności siebie i z każdą minutą czy bramką było to widoczne. Cieszymy się również ze skuteczności, ponieważ w wielu poprzednich meczach mieliśmy źle nastawione celowniki. Oczywiście z każdej gry trzeba również wyciągnąć elementy do poprawy i tym razem nie było inaczej. Przez pewien okres gry zbyt szybko chcieliśmy przedostać się prostopadłym podaniem w pole karne przeciwnika, które powodowało brak płynności. Pomimo wysokiego wyniku chcielibyśmy pochwalić drużynę gości, która próbowała grać w piłkę."

Centalna Liga Juniorów U15:

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 10:0 (5:0)

Bramki: Kruszelnicki x4, Żurek x2, Dzidek x2, Kusztal, Bukowski

Skład Zagłębie: Zapała – Czerwiński, Matuła (65’ Sobczak), Krysik, Malec (60’ Cieśla) – Bukowski, Dzidek, Żmuda –Kruszelnicki Kusztal (55’ Nagrodzki), ŻurekŹródło: MW