Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Ruszają zapisy na II edycję Zagłębie Summer Goalkeeper Camp 2018

28.03.2018 10:00

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Summer Goalkeeper Camp, który odbędzie się na początku lipca tego roku. Będzie to już druga edycja obozu, skierowana do bramkarzy z rocznika 2001-2006.Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Summer Goalkeeper Camp, który odbędzie się na początku lipca tego roku. Będzie to już druga edycja obozu, skierowana do bramkarzy z rocznika 2001-2006.

Sukces pierwszego Campu sprawił, że taka forma zajęć z młodymi zawodnikami będzie kontynuowana. Swoje umiejętności rozwijali wówczas utalentowani bramkarze z całej Polski, pod bacznym okiem specjalistów Izaaka Stachowicza i Tomasza Króla, wówczas pracującego w Crystal Palace. Wraz z dynamicznym rozwojem Akademii powiększała się Nasza kadra bramkarska i obecnie obaj Panowie odpowiadają za szkolenie goalkeeperów w Lubinie. Wspomagana ich swoim doświadczenien Krzysztof Koszarski, trener bramkarzy pierwszego zespołu, w przeszłości zawodnik Zagłębia Lubin, wybrany bramkarzem 70-lecia klubu .

Dlatego w tym roku gościem specjalnym będzie Patrick van Seeters pracujący z młodzieżą  Feyenoord’u Rotterdam od 10 lat jako trener bramkarzy. Jest również odpowiedzialny za przygotowanie programów szkoleniowych dla Feyenoord Soccer Schools. Przedstawi metodykę swojej pracy z zawodnikami na tej pozycji w Holandii.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyjazdu i wykorzystania niesamowitej okazji do podniesienia własnych umiejętności. Oprócz pracy nad „warsztatem bramkarskim” będzie to również fajna przygoda dla młodych ludzi. Nasza oferta skierowana jest do każdego bramkarza, niezależnie od doświadczenia, gdyż na każdym poziomie można poprawiać swoje umiejętności.

Za pierwszym razem udało się stworzyć super atmosferę i tych 17 chłopców, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji na pewno nie żałuje przyjazdu do Lubina. W Polsce organizuje się wiele obozów bramkarskich, ale Naszą przewagą jest to, że wszystko mamy w jednym miejscu. Bogata infrastruktura pozwala na urozmaicone zajęcia na własnych obiektach i zapewnia zakwaterowanie praktycznie przy samych boiskach.

W tym roku chcemy pokazać metodykę pracy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Zajęcia będą więc prowadzone w taki sam sposób jak z Naszymi wychowankami. Dodatkowym atutem będzie możliwość skonfrontowanie całej wiedzy ze szkołą holenderską, o co zadba Patrick von Seeters z Feyenoordu Rotterdam.

Summer camp jest dla wszystkich chętnych. Zapraszamy tych, którzy chcą poprawić swoje umiejetności bramarskie. Tak naprawdę doświadczenie nie jest ważne, każdy znajdzie tutaj element użytecznej wiedzy dla siebie.” – mówi Izaak Stachowicz Trener Bramkarzy AP KGHM Zagłębie

Źródło: MW