Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Młodzi zawodnicy zagrali ze Śląskiem

12.02.2018 10:14

W ubiegły wekeend młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wybrali się do Wrocławia aby rozegrać mecze kontrolne ze Śląskiem Wrocław. Na boiska wybiegły zespoły U13 oraz U12, Naszych trenerów Janusza Raka i Piotra Błauciaka.

Oba spotkania były bardzo zacięte, ale nie brakowało w nich elementów ciekawej gry zespołowej z obydwu stron. Jak powiedział trener starszych zawodników Naszej Akademii:

"Był to bardzo wartościowy mecz z wymagającym przeciwnikiem. Pod nieobecność kilku podstawowych zawodników szansę gry w większym wymiarze czasowym otrzymali zawodnicy ‘głodni” gry, którzy dzielnie rywalizują o miejsce w drużynie oraz zawodnicy testowani. Z postawy wszystkich zawodników jestem bardzo zadowolony. Oczywiście jako drużyna nie stanowiliśmy takiej wartości aby wygrać mecz ale nikt z zawodników nie przeszedł obok gry. Poziom zaangażowania , cechy wolicjonalne, determinacja były na najwyższym poziomie. Koniecznie natomiast musimy popracować nad pewnymi elementami technicznymi. Zwłaszcza  niedokładny pierwszy kontakt z piłką utrudniał płynne prowadzenie akcji a wiele razy kończył się stratą piłki. Pewne zastrzeżenia można mieć także  do poziomu podstawowych cech motorycznych . Jednak biorąc pod uwagę iż jest to dopiero 3 tydzień treningów a drugi nasz sparing, to pod tym względem z dnia na dzień powinno być coraz lepiej. Na koniec apeluję do moich zawodników aby także indywidualnie, na spokojnie przeanalizowali ten mecz, swoją postawę, dobre i złe momenty. Czasami przegrany mecz może więcej nauczyć niż wysokie zwycięstwo."

Mecz rozgrywano systemem 3 razy 30 minut. Pomimo wygranej w pierwszej tercji ( 1:0), to gospodarze okazali się lepsi strzelając więcej bramek w dwóch pozostałych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Śląska.

Skład: Madaliński A, Radziński D, zawodnik testowany, Świątek M, Tomczak F, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kurzydłowski M, Kołodziejski M, Galuba W, Kyzioł I, Frankowski M, Józefowicz M, Chmielowiec J.W drugiej grze kontrolnej podopieczni Piotra Błauciaka zmierzyli się ze swoimi równieśnikami i to spotkanie dostarczyło wielu emocji kibicom jak i szkoleniowcom. Było w nim dużo ciekawej gry i padło wiele bramek. Finalnie zawodnicy z Lubina okazali się minimalnie lepsi o jedną bramkę.

 

Śląsk Wrocław U-12- Zagłębie Lubin U-12 5:4

 

Bramki zdobyli: Białek, Reguła, Przysada, Szabłowski

 

Skład:  Br, Sowiecki, Kostyszak, Białek, Niedźwiedź, Chudek, Przysada, Reguła, Cisek

 

Grali jeszcze: Szabłowski, Brzuchnalski, Ruszczak, Komarzyniec.

Źródło: MW