Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Grali także młodsi

12.02.2018 19:33

Podczas minionego tygodnia, a także w trakcie weekendu, swoje spotkania rozgrywali także najmłodsi adepci Akademii KGHM Zagłębie. Były to zarówo spotkania kontrolne, jak i turnieje organizowane przy współpracy z klubami zaprzyjaźnionymi. Wszyscy trenerzy jak i zawodnicy nie ukrywali zadowolena z dużej ilości minut, które udało się spędzić na boiskach.

W zeszłą środę drużyna biała składająca się z chłopców z rocznika 2003/04 podejmowała na swoich boiskach gości z Gosławia (o których pisaliśmy TUTAJ ). Przy okazji wizyty chłopców z Jedłownika zorganizowano grę testową, która miała dać odpowiedź na pytanie na jakim etapie przygotowań są obie drużyny. Jak powiedział trener lubinian Łukasz Rutkowski:

"Od samego początku spotkania udało nam się narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Nasza drużyna ciągle atakowała popisując się przy tym wieloma udanymi pojedynkami jeden na jeden."

W tej rywalizacji po dwie bramki dla Naszego zespołu zdobyli Mateusz Krzyżanowski oraz Piotr Wingert. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Nas.

Natomiast 11 lutego podopieczni szkoleniowca udali się do Dzierżoniowa, aby rozegrać sparing z tamtejszą Lechią. Warunki pogodowe tego dnia były bardzo dobre, co powodowało, że chłopcy bardzo entuzjastycznie podeszli do spotkania i już od samego początku starali się narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Tempo spotkania wzrastało z każdą minutą i pomimo nieskuteczności w początkowej fazie meczu, jeszcze przed przerwą udało się przełamać defensywę gospodarzy. Po bardzo dobrej akcji zespołowej, w polu karnym przewinnienia dopuścił się gracz Lechii i Mateusz Braszko wyprowadził swój zespół na prowadzenie pewnie egzekwując rzut karny. Jeszcze przed przerwą "miedziowi" podwyższyli stan rywalizacji na 2:0 i to Oni schodzili na przerwę w lepszych humorach.

W drugiej odsłonie oba zespołu zaliczyły po jeszcze jednym trafieniu i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla lubinian.

Lechia Dzierżoniów - Zagłębie Lubin 1:3

Bardzo udany weekend zaliczyli także podopieczni Krzysztofa Kotlarskiego z grupy U9. W ramach zaproszenia uczestniczyli w dwóch turniejach, w których zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W sobotę zawitali w Szprotawie, a w niedzielę skorzystali z propozycji Naszego klubu partnerskiego Akademii Żaczek z Lubina, aby dołączyć do wspólnej zabawy. W obydwu turniejach chłopcy popisali się wielkimi umiejętnościami indywidualnymi, ale pokazali też, że coraz lepiej rozumieją grę zespołową.

Trener podkreślł, iż po Naszych zawodnikach widać, że z każdym miesiącem treningów ich inteligencja piłkarska rośnie, przez co lepiej funkcjonują na boisku.

Na tym etapie rozwoju trenerzy starają się rozgrywać jak najwięcej spotkań, aby dać możliwość gry wszystkim podopiecznym.

W Szprotawie i Lubinie może nie było zespołów z całej Polski, ale obydwie imprezy stały pod znakiem dwóch najważniejszych rzeczy w piłce dziecięcej - pasji i dobrej zabawy.

Wyróżnienia indywidualne naszych zawodników:

Mateusz Wingert - najlepszy zawodnik turniej

Jakub Bielak - zwycięstwo w konkursie żonglerki

Filip Laskowski - nagroda od trenerów Akademii za obronę dwóch karnych w finale turnieju, co dało nam zwycięstwo.

Oliwier Potocki - najlepszy zawodnik naszej drużyny na turnieju w Lubinie

Skład na turniej w Szprotawie: LASKOWSKI FILIP, OZGA JAKUB, BĄK KORNELIUSZ, BIELAK JAKUB, ŻARCZYŃSKI MARCEL, MIREK MILAN, CHOJNACKI BORYS, WINGERT MATEUSZ, KOZŁOWSKI MICHAŁ, KOŻYCZAK MATEUSZ

Skład na turniej w Lubinie: KUREK ALEKSANDER, FIJOŁ SZYMON, KORCZOWSKI ALEX, BUCZEK ALEKSANDER, POTOCKI OLIWIER, MAZUROWSKI ANTONI, MIKOŁAJEWSKI OSKAR, KASPRZYK MIKOŁAJ, KRZYŻANOWSKI PIOTR

W Niedzielnym turnieju organizowanym przez Akademię Żaczka wystąpili rownież chłopcy z rocznika 2008, grając z o rok starszymi przeciwnikami. Podopieczni Łukasza Citków rozegrali 5 spotkań, w których nie notowano wyników. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i radość z gry w piłkę. Na indywidualne wyróżnienie zapracował Michał Wójcik, który został uznany przez organizatorów zawodnikem turnieju

Akademia Skład: Angelow, Gracz, Bagiński.Matuszewski,Michalik,Wójcik, Andrzejewski,Olszewski,Skowroński

Także w Niedzielę na swój turniej pojechała drużuna U11 biała, która wybrała się do Legnickiego Pola, na turniej organizowany przez OZPN. Po zaciętych i emocjonujących spotkaniach ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu.