Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

U14 rywalizowało z kadrą MZPN

11.02.2018 16:35

O godzinie 11.00 na bocznym boisku zmierzyły się zespoły U14 trenera Marka Sicińskiego oraz Mazowieckiego ZPN. W rywalizacji, która przebiegała w dobrym tempie lepsi okazali się goście, którzy wygrali spotkanie 2:0.

Młodzi chłopcy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wchodzą w końcowy etap przygotowań do rozgrywek. Szkoleniowcy szykują formę, szukając możliwości grania z mocnymi przeciwnikami, stąd zaproszenie do Lubina reprezentacji złożonej z najlepszych graczy z mazowsza.

Od samego początku był to mecz walki, w którym dominowało przygotowanie fizyczne. Na boisku zaobserwować można było dużo starć, twardej walki o każdy metr boiska.

Na pewno taka forma rywalizacji zaprocentuje w przyszłości, choćby poprzez pokazanie adeptom Akademii jak ważny jest ten aspekt w karierze sportowej.

 

Jak powiedział opiekun "Miedziowych" : "Był to ciężki  mecz , pełen twardych starć, pojedynków biegowych i walki o każdą piłkę. Trudny dla nas,  ponieważ przeciwnik miał nad nami przewagę fizyczną, co miało znaczący wpływ na obraz gry. Mało było w dzisiejszym meczu płynności i dobrego rytmu gry. W tych warunkach lepiej poradzili sobie goście z Mazowsza wykorzystując  swoje sytuacje, których dzisiaj stworzyli więcej.

Na pewno szkoda wyniku, ale nie załamujemy rąk, przed nami kolejne sparingi,  w których będziemy korygowali błędy i doskonalili naszą grę. "

 

Zawodnicy od Poniedziałku wrócą do swoich zajęć, realizując kolejny cykl przygotowań przygotowany przez sztab szkoleniowy

Kolejną grę kontrolną rozegrają 18.02 w Lubinie. Ich przeciwnikiem będzie Akademia Piłkarska Reissa. 

 

Źródło: MW