Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Mecze kontrolne drużyn Akademii

11.02.2018 09:58

W sobotę swoje spotkania sparingowe rozegrali adepci Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Dostarczyły kibicom wielu emocji sportowych, a Naszym trenerom przybyło materiału do analizy.

Do Szczecina wybrały się drużyny U16 i U17 aby na miejscu zmierzyć się z miejscową Pogonią.  Jako pierwsi o 10.30 zaczęli podopieczni Tomasza Bożyczko z rocznika 2004 i mimo dużego zaangażowania, to drużyna gospodarzy była w tym spotkaniu lepsza. Szkoleniowiec po poprzedniej grze kontrolnej podkreślał, że okres przygotowań, to czas na testownie pewnych wariantów w ustawieniu i stąd wyniki mogą być różne.

Honoru młodszych kolegów postanowili bronić starsi, pod wodzą trenera Krzyżanowskiego. Wspólnie z jedenastką Pogonii stworzyli dobre widowisko, w której można było zaabserwować dużo indywidualnych pojedynków. Ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 1:1, ale pokazał duży potencjał drzemiący w obu zespołach.

 

Dobry mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem.Mimo trudnych warunków oba zespoły zaprezentowały dużo ciekawych akcji.80 min  walki  i jeśli chodzi o nasz zespół za mało jakości.Mecz dostarczył nam dużo materiału do analizy. - podsumował Jarosław Krzyżanowski

Skład: Bieszczad,Walczak,Kasprzak,Majda,Maciejewski,Kowalski,Espersen,Dudziński,Goyke,Laskowski,Sypek-Gołębiowski,Małek,Kędzior,Lepczyński,Zapała

Do Częstochowy wybrali się chłopcy z U10, wraz z trenerem Jarosławem Rutkowskim, aby rozegrać swój mecz towarzyski. Jak podkreślał szkoleniowiec, to duża przyjemność mierzyć się z przeciwnikiem prezentującym wysoki poziom sportowy. Spotkanie trwało 3x30 minut. Dało to możliwość gry każdemu w większym wymiarze czasowym i lepszego zaprezentowania swoich umiejętności na boisku,

Jedynie pierwsza cześć w wykonaniu naszej drużyny była zdecydowania słabsza. W kolejnych dwóch zagraliśmy już na miarę Naszych możliwości , przez co mecz stał na wysokim poziomie.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7-3 dla Gospodarzy. Mimo niekorzystnego wyniku jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z rozegranego meczu towarzyskiego i postawy naszych zawodników. Dziękujemy za zaproszenie drużynie z Częstochowy i już teraz jesteśmy umówieni na rewanż w Lubinie.

W zespole Zagłębia wystąpili :
Majdański, Błauciak, Nadbrzeźny, Zębacki, Ośka, Janik, Chmielowiec, Ostrowski, Foks, 2 zawodników testowanych

W Niedzielę zapraszamy na obiekty Akademii już od godziny 11.00, gdzie swoje spotkania rozegrają U15 i U14

 

U 15                            Zagłębie – Kadra Mazowieckiego ZPN– w Lubinie           godz. 11.00

U 14                            Zagłębie – Kadra Mazowieckiego ZPN– w Lubinie           godz. 11.00

………………………………………………………………………………………………….

U 15 B                        Lechia Dzierżoniów – Zagłębie – sparing                          godz. 11.00

 

Źródło: MW