Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Dwie gry kontrolne U15 Piotra Stańko i Krzysztofa Ciuksy

11.02.2018 15:50

W Sobotę i Niedzielę swoje mecze rozegrała drużyna U15, prowadzona przez szkoleniowców Piotra Stańko i Krzysztofa Ciuksę. Rywalami młodych zawodników Akademii był Mazowiecki ZPN oraz AP21 Kraków.

O godzinie 11, na boczne boisko przy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wybiegły jedenastki z Lubina i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie kontrolne było kolejnym etapem przygotowań zespołu do rozgrywek ligowych i zakończeniem pewnego cyklu treningowego.

Trenerzy podkreślali, że zajęcia, które zaaplikowali w tygodniu swoim podopiecznym były niezwykle intensywne i mogą mieć wpływ na ich postawę na boisku.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się udanie, każdy z Nich starał się być bardzo aktwyny na boisku, przez co całe spotkanie toczono w dość dużym tempie. Intensywność mogła się także podobać szkoleniowcom, jak i kibicom zgromadzonym wokół boiska. Ostatecznie to podopieczni Naszych trenerów okazali się lepsi, wygrywając po bramkach Bukowskiego 2:1.

Druga gra kontrolna z przeciwnikami z Krakowa odbyła się wczoraj i okazała się równie ciężka. W tej rywalizacji ponownie okazaliśmy się lepsi, wykorzystując błędy indywidualne rywala. AP 21 Kraków dobrze operowało piłką i pomimo bezbramkowego remisu do przerwy, na koniec to Nasi zawodnicy cieszyli się ze zwycięstwa.

Piotr Stańko grę swoich zawodników skomentował w ten sposób: 

"Za nami ciężki tydzień, w którym rozegraliśmy cztery sparingi. W sobotę gościliśmy drużynę AP Kraków i od początku meczu staraliśmy się narzucić nasz styl gry, jednak mieliśmy duże problemy z utrzymaniem się przy piłce. Zmiany spowodowały większą płynność, dzięki czemu w drugiej połowie szybko strzeliliśmy dwie bramki. Trzeba pochwalić drużynę przeciwną, która również zaprezentowała ciekawy styl gry (...)

W niedzielę przyjechała do nas kadra Mazowieckiego ZPN i ten mecz był zdecydowanie dynamiczniejszy i ładniejszy dla oka. Od początku spotkania  zawodnicy jednej i drugiej drużyny nadali bardzo duże tempo, mało było przestrzeni na boisku, przez co musieliśmy szybciej operować piłką. Byliśmy na pewno zespołem, który stworzył sobie więcej sytuacji, ale ponownie nasza skuteczność zawiodła. Pracujemy dalej, bo przed nami kolejne mecze kotrolne"

 

Zagłębie Lubin - AP 21 Kraków 2:1 (0:0)               

Bramki: Kusztal x2

Skład Zagłębie: Kulik – Smykowski, Budziński, Czerwiński, Staszak – Sobczak, Supel, Bukowski – Nagrodzki, Żyła, Sibik

Grali również: Matuła, Malec, Cieśla, Żmuda, Dzidek, Kusztal, Żurek

 

Zagłębie Lubin – Mazowiecki ZPN 2:1 (1:0)

Bramki: Bukowski x2

Skład Zagłębie: Kulik – Cieśla, Matuła, Czerwiński, Malec – Krysik, Dzidek, Bukowski – Żyła, Kusztal, Żurek

Grali również: Smykowski, Żmuda

Źródło: MW