Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Pewne zwycięstwo nad Orkanem

10.02.2018 20:46

Wczoraj, tuż przed meczem pierwszej drużyny KGHM Zagłębie Lubin z Legią Warszawa, na bocznym boisku zmierzyły się drużyny U19 Akademii oraz Orkana Szczedrzykowice.

Po jednostronnym widowisku lepsi okazali się podopieczni Marcinia Cilińskiego i Grzegorza Grzelki, ostatecznie wygrywając pewnie całe spotkanie.

W kolejnej grze kontrolnej trenerzy chcieli przetestować nowe rozwiąznia taktyczne, nad którymi pracowili podczas zajęć w środku tygodnia. Jak się finalnie okazało, przyniosło to bardzo dobre rezulaty, gdyż adepci Akademii na boisku prezentowali się niezwykle dobrze na tle swojego rywala.

W piewszej części defensywa gości starała się odpierać częste ataki zawodników z Lubina i do pewnego momentu się to udawało.

Jeszcze przed przerwą po jednym trafieni zaliczyli Czuban i Brzeżowski i to lubinianie schodzili na przerwę w lepszych nastrojach.

Obraz w drugiej części nie uległ zmianie i to Nasi zawodnicy byli stroną dominującą, odnosząc pewne i zasłużone zwycięstwo.

 

"Dzisiaj mieliśmy okazję rozegrać ciekawe spotkanie z zespołem z IV ligi. Piłka seniorska to inny wymiar gry, jest tam więcej pojedynków siłowych, takiego piłkarskiego"cwaniactwa".W Orkanie gra wielu doświadczonych zawodników i był to niezły mecz szczególnie w pierwszej połowie. Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników. Mecz mógł sie podobać. Nasza domnacja na boisku w drugiej połowie pozwoliła na zdobycie kolejnych efektownych pięciu bramek' - podsumowali grę swojego zespołu trenerzy Grzelka i Ciliński 

 

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie U19 - Orkan Szczedrzykowice 7:0 (2:0)

Bramki :Brzeżowski  38', 56' ,Czuban 16' , 75'  , Grychtolik 47' , Wawrzyniak 52', Peroń 75'

Skład Zagłębia:Czajor , Warpas, Piatkowski, Kruk, Kocik , Brzeżowski, Grychtolik, Karbownik, Borkowski, Więcek, Czuban, 

Grali także:  Barszcz, Baranowski, Wawrzyniak , Zawodnik testowany,Źródło: MW