Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

U14 podejmowało Bronowiankę Kraków

09.02.2018 10:54

Swoje mecze kontrolne rozgrywają także zawodnicy drużyny U14. W tygodniu podopieczni trenera Marka Sinkiewicza podejmowali zespół z Krakowa. W tym starciu lepsza okazała się drużyna gości, wygrywając spotkanie 3-1.

 

Młodzi piłkarze z rocznika 2004 w tygodniu mocno pracowali nad ustawienieniem taktycznym, a także nowymi rozwiązaniami ofensywnymi. Przygotowania odbywają się na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłebie, gdzie sztab szkoleniowy przeprowadza zajęcia zarówno na boiskach, jak i węwnątrz budynku, w klubowej siłowni.

Mecz od początku lepiej ułożył się dla Bronowianki, która w pewnym momencie prowadziła już dwoma bramkami.

Naszym zawodnikom nie można jednak odmówić zaangażowania, przez wiele etapów to oni prowadzili grę, nie miało to jednak przełożenia na zdobycz bramkową.

Przed Nimi seria kolejnych gier kontrolnych, w których to trener będzie miał możliwość na wprowadzenie pewnych korekt w grze swoich podopiecznych.

Opiekun zespołu Marek Sinkiewicz, mimo niekorzystnego wyniku starał się szukać pozytywów w grze:

" Za nami kolejna gra kontrolna, kolejne doświadczenie i materiał do analizy.Paradoksalnie, mimo niekorzystnego wyniku końcowego, nie możemy tego spotkania ocenić negatywnie. Rozegraliśmy dobry mecz, w szybkim tempie z wymagającym przeciwnikiem,  co prawda zaliczyliśmy spory falstart, bo po trzech minutach gry przegrywaliśmy 0-2, ale jeśli chodzi o samą grę to my trenerzy mamy pozytywne odczucia. Byliśmy stroną dominującą, dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce i prowadziliśmy grę, tworząc sytuacje bramkowe. Na pewno w kolejnych sparingach jednym z założeń będzie poprawa skuteczności."


 

 

 

 

Zagłębie Lubin U14- Bronowianka Kraków  1 -3

Bramka: Sumara Kacper

Skład: Steffen, Czapski, Sochań, Gadomski, Karasiński, Kocaba, Sygieniewicz, Łoboda,          
          Sumara, Szafran, Maliszewski

          Weirauch, Basta, Leśniak, Pieńko, Szafranek, Wingert, Krzyżanowski
 Źródło: MW