Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Goście ze Śląska w Akademii

08.02.2018 09:48

Nasza Akademia po raz kolejny ma gości, którzy zdecydowali się na skorzystanie z Naszej oferty obozowej. Przyjechali do Nas z miasta położonego w południowo-zachodniej części województwa śląskiego przy granicy z Czechami, zachęceni dużą ilością boisk, ale nie tylko. 

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie od dłuższego czasu inwestuję w swoją infrastrukturę. Nie zamyka się na współpracę, wręcz przeciwnie, zachęca do skorzystania z możliwości trenowania na najnowocześniejszych obiektach w Polsce.

W tym roku gościliśmy już m.in drużynę Championa Chocianów, a zaraz po Niej pojawili się młodzi zawodnicy z Gosławia.

Od samego rana ciężko trenują na Naszych obiektach, popołudnia spędzając w części rekreacyjnej Akademii lub aktywnie zwiedzając okolicę wraz ze sztabem szkoleniowym.

Zawodników Gosława Jedłownik odwiedziliśmy podczas jednego z treningów.

 

Witam serdecznie, co Was sprowadza do Naszej Akademii?

Jesteśmy z Gosława Jodłownik, to jest dzielnica Wodzisławia Śląskiego. Sprowadza Nas obóz, to przede wszystkim. Warunki, które sprawiają, że można tutaj trenować podczas zimy są zachęcające. Myślę, to był główny powód wyboru bazy Akademii Piłkarskiej KGHM jako cel Naszego zgrupowania. 

W Polsce bardzo ciężko znaleźć porównywalną ofertę, która zapewnia wszystko to, co potrzebuje młody zawodnik. Tutaj mamy to zapewnione.

Co więcej może Pan powiedzieć o infrastrukturze, którą tutaj zastaliście? Czego się spodziewaliście?

Myślę, że baza jest świetna. Duża ilość zróżnicowanych boisk, zakwaterowanie też bardzo dobre. My przyjechaliśmy głównie ciężko trenować, a mając takie warunki jestem przekonany, że ten zrealizujemy.

Jak długo planujecie zostać u Nas na obiektach?

Jesteśmy od Niedzieli, 4 lutego. Zaplanowaliśmy tygodniowy pobyt, także 10 lutego kończymy obóz.

Czy podczas zgrupowania sondowaliście możliwość rozegrania meczu kontrolnego?

Tak, takie spotkanie jest już zaplanowane. Mamy jedną grę kontrolną z drużyną z rocznika 2004, bo takim właśnie tutaj przyjechaliśmy (07.02 z U14 trenera Ł.Rutkowskiego). Dla Nas bardzo pozytywna sprawa, będzie możliwość skonfrontowania się z dobrym przeciwnikiem.

 

 

Źródło: MW