Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Drużyna U12 wystąpiła w Memoriale Ireneusza Maciasa

14.01.2018 13:38

W tym roku już po raz szósty w Twardogórze odbywa się memoriał poświęcony pamięci znanego dziennikarza sportowego Ireneusza Maciasa. Jednym z punktów tego wydarzenia, jest rywalizacja najmłodszych zawodników w turniejach halowych. Naszą Akademię we wczorajszych rozgrywkach reprezentowali podopieczni Marcina Szmila. 

Po raz kolejny organizatorzy stanęli na wysokości zadania i do zmagań zaprosili 10 mocnych drużyn chłopców z rocznika 2005/2006.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, co zgodnie podkreślali wszyscy zawodnicy i trenerzy.

Adepci Akademii KGHM Zagłębie pokazali atrakcyjny styl oraz wysoki poziom wyszkolenia techniczego, z czego bardzo zadowolony był trener Marcin Szmil.

Ostatecznie udało się wejść do finału, gdzie trzeba było uznać wyższość zespołu Śląska Wrocław, który tego dnia okazał się minimalnie lepszy.

Dodatkowo, Nasz zawodnik Jakub Szabłowski, identycznie jak zawodnik gospodarzy zdobył 7 bramek w całym turnieju i o tytule króla strzelców zadecydowały rzuty karne.

Zagłębie Lubin U-12 wystąpiło w składzie: Oliwier Maziarz,Natan Niedźwiedź,Jakub Białek,Kacper Brzuchnalski,Filip Komarzyniec, Dawid Gap,Kuba Szabłowski,Marcel Chudek,Dominik Wiśniewski,Oskar Szyptur

Zawodnikom, rodzicom, trenerom serdecznie gratulujemy!

Źródło: MW