Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Szybki Tweet Paweł Habrat

13.01.2018 16:15

Nastał Nowy Rok 2018. Jest to czas postanowień, nowych możliwości, a także weryfikacji planów. W Naszej szybkiej ankiecie postanowiliśmy przepytać o to Kadrę Trenerską Akademii KGHM Zagłębie. Zapraszamy!

Paweł Habrat - Psycholog współpracujący z Akademią KGHM Zagłębie

 

1. Nowy Rok, nowe postanowienia- wejdę mocno, intensywnie (nowe strategię, rozwiązania)  czy jednak powoli, ale do celu (wg planu)? 

Powoli i małymi krokami. Na pewno w dalszym ciągu konsekwentnie i, tutaj należałoby użyć odpowiedniego słowa, więc niech będzie zdecydowanie.

2. Czy jest coś, co chciałbym przenieść z 2017 na 2018? (powielić, kontynuować)?

Zawsze uważam, że dobre rzeczy trzeba powielać, to na pewno. Nie można jednak zapominać o rozwoju, tym samym dodajemy rzeczy nowe. Przykładowo, patrząc pod kątem mojej osoby, to wiele rzeczy, których nauczyłem się przy pierwszym zespole chciałbym przenieść do Akademii. Chciałbym skupić się bardziej na przekazie informacji zarówno zawodnikom, trenerom i rodzicom, na temat tego jak ważna jest rola psychiki w piłce nożnej.

3. Jeśli nie, to czy jest coś, czego nie zrobiłem w 2017, a chciałbym w szczególności zrobić w 2018?

Pewne plany przewijają się w mojej głowie od jakiegoś czasu, ale jestem osobą, która zaczyna o nich mówić dopiero, gdy przystępuje do ich realizacji. Mamy początek roku, więc na razie niech pozostaną zagadką. Na pewno mogę obiecać, że część tych projektów ujrzy światło dzienne i będą one na pewno ukierunkowane na poprawę funkcjonowania zawodników znajdujących się w Akademii.

 4. W czym pokładam największą nadzieję na rozwój w nadchodzącym roku?

Wykorzystać potencjał, który tutaj mamy w Lubinie, a więc potencjał zawodników i trenerów, którzy ciągle zdobywają wiedzę, edukują się, stają się lepsi. Potencjał, to także wykorzystanie doświadczenia, które każdy z Nas zdobywał przez te wszystkie lata jak tutaj jestem i to są rzeczy, na które zwróciłbym szczególną uwagę.

Podkreśliłbym także rolę cykliczności, czyli coś, co sprawdzało się już kiedyś – spotkania z zawodnikami, z trenerami, no i do tego byśmy dorzucili spotkania z nową grupą- czyli rodziców, którzy są istotnym elementem całej układanki.

 5. Nad czym chciałbym popracować/wzmocnić?

Muszę wspomnieć o trenerze Łukaszu Rutkowskim, który pracuje tutaj ( AP KGHM) i jest również psychologiem. Na pewno brakowało mi wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą stricte z psychologiem sportowym, który by rozumiał pewną specyfikę pracy z młodzieżą. W tym momencie mam taką możliwość pracy w Akademii z Łukaszem, który na pewno wiele wnosi do Naszej współpracy. Naszą wiedzę staramy się jednocześnie przekładać na zawodników i trenerów.

 6. Mamy już prawie połowę miesiąca ale jak spędziłeś pierwszy dzień po powrocie do pracy?

 Zacząłem od uporządkowania kalendarza, a przed samym Nowym Rokiem udało się jeszcze pozbyć wszelkich rzeczy, których już nie używam. Od co najmniej pięciu lat nagromadzają się i zaśmiecają mi mieszkanie, a przy moim wyjazdowym trybie życia porządek jest bardzo ważny.

 

Zachęcamy do obserowania profilu Akademiii KGHM Zagłębie na:

Facebook https://www.facebook.com/akademiakghm/

 

Twitter https://twitter.com/AP_Zaglebie


Źródło: MW