Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Spotkanie z sympatykami Akademii

12.01.2018 11:58

W dniu wczorajszym, tj. 11.01 w budynku Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbyło się spotkanie otwarte dla kibiców. Celem było przedstawienie koncepcji rozwoju Akademii w roku 2018, a także podsumowania dotychczasowej pracy.

W Sali konferencyjnej zgromadziło się kilkanaście osób zainteresowanych tematem szkolenia młodych wychowanków.

Oprócz Dyrektora Akademii KGHM Zagłębie, Pana Krzysztofa Paluszka, kibice mieli również okazję poznać bliżej innych pracowników na codzień pracujących z młodzieżą, jak choćby trenerów koordynujących - Witolda Lisa, Andrzeja Turkowskiego, Menagera do spraw skautingu i administracji – Jacka Jurkiewicza, psychologa Pawła Habrata oraz trenerów grup CLJ i drużyny rezerw – Piotra Jacka, Marcina Cilińskiego, Bartosza Kwiatkowskiego, Piotra Stańko i Krzysztofa Ciuksę.

Była więc okazja do zadawania pytań, z czego chętnie korzystali sympatycy, którzy przybyli na spotkanie.

Najpierw jednak, nastąpiło oficjalne wprowadzenie, które poprowadził Pan Krzysztof Paluszek.

Omówił kluczowe elementy w rozwoju Akademii, przedstawił wizję, którą stara się podążać oraz nakreślił najważniejsze filary, na których opierane są codzienne działania.

W dalszej części głos zabrał trener Witold Lis, który podzielił się wiedzą na temat m.in. narzędzi pracy szkoleniowców, jak choćby program ProTrainUp oraz opowiedział o możliwościach jakie daje Nam współpraca z innymi klubami zagranicznymi.

Kilka słów o skautingu powiedział także Pan Jacek Jurkiewicz, nakreślając strategię  pozyskiwania młodych zawodników, a także sposobach i pomysłach na jeszcze efektywniejszą selekcję zawodników w najbliższych latach.

Pierwszą część spotkania zakończyła prezentacja Pana Marka Wachnika, który zajmuje się działaniami marketingowymi. Kibice dowiedzieli się o kilku ciekawych projektach, które mają zmienić wygląd wewnątrz budynku, jak choćby Ściana Wychowanków tzw” Hall of Fame” czy dedykowanej grafice dla Naszego najbardziej znanego wychowanka, Piotra Zielińskiego.

 Druga część poświęcona była wszelkim zagadnieniom, które nurtują sympatyków. Pojawiły się pytania skierowane zarówno do kadry trenerskiej jak i pracowników koordynujących.

Dużym zainteresowaniem cieszył się trener drużyny rezerw Piotr Jacek, który bardzo wyczerpująco opowiadał o koncepcji wprowadzania i ogrywania młodych zawodników na poziomie 3 ligi.

Fanów ciekawiły również kwestie związane z przyszłymi inwestycjami w infrastrukturę i tutaj większość pytań kierowana była do Dyrektora Paluszka.

Pojawiły się również zagadnienia dotyczące scoutingu oraz współpracy z Centrum Rozwoju w Anglii.

 Ponad dwugodzinne spotkanie zakończyło podsumowanie najważniejszych kwestii oraz zapowiedź, że tego typu przedsięwzięcia będą realizowane cyklicznie.

Naszym założeniem było pokazać strategię działania i efekty Naszej pracy kibicom, których interesuje rozwój i życie codzienne Akademii. Chcieliśmy w otwarty, jasny sposób porozmawiać o nurtujących ich kwestiach, ale także dać im możliwość zadania Nam konkretnych pytań, co mam nadzieję się udało. Na pewno tego typu forma spotkań będzie funkcjonowała w przyszłości”- powiedział Dyrektor Paluszek.

Sympatycy opuszczali budynek Akademii zadowoleni, żywo dyskutując o tym, co przed chwilą zostało poruszone.

Zadowolenia nie ukrywali również pracownicy :

 „Wsłuchujemy się bacznie w głos sympatyków, którzy śledzą bacznie Nasze poczynania. Duża cześć pojawia się regularnie, czy to na meczach, czy treningach. Uznaliśmy, że początek roku, to dobry moment aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów i spotkać się z Nimi osobiście. Zaprosiliśmy Dyrektora oraz trenerów koordynujących, aby nakreślili wizję swojej pracy i przy okazji odpowiedzieli na pytania, które od jakiegoś czasu nurtują sympatyków Naszej Akademii.Tego typu inicjatywa, to także okazja do tego, aby się poznać. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy dziś pojawili się w Sali konferencyjnej.Nie ukrywam, że dla Nas jest do możliwość do usprawnienia komunikacji, a także impuls do jeszcze lepszej, efektywniejszej pracy” – podsumował Marek WachnikŹródło: MW