Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

U-11: Raport z przygotowań

10.03.2014 08:59

Zespół Zagłębia Lubin U-11 na pełnych obrotach przygotowuje się do rozgrywek. Sprawdziliśmy, co słychać w grupie U-11 i jak młodzi zawodnicy trenują przed inauguracją piłkarskiej wiosny.

Przygotowania do rundy wiosennej grupa U-11 pod przewodnictwem trenerów Janusza Raka i Jarosława Rutkowskiego wznowiła 13 stycznia, zaraz po przerwie świąteczno-noworocznej. Ze względu na to, że rozgrywki na trawie wznowione zostaną 5 kwietnia, okres przygotowań został podzielony na trzy cykle.

Pierwszy z nich, to okres od 13 stycznia do 15 lutego. Było to wprowadzenie do intensywniejszych treningów oparte na doskonaleniu techniki indywidualnej oraz współpracy na boisku mniejszych grup (ćwiczenia w dwójkach, trójkach i czwórkach). Zajęcia w tym czasie odbywały się trzy razy w tygodniu w sali gimnastycznej. Urozmaiceniem tych treningów dla naszych młodych zawodników był udział w turniejach halowych, zarówno w ramach Halowej Ligi Młodzików, jak i okazjonalnych turniejach, na które dostawaliśmy zaproszenia.

– Układając plan pracy w tym okresie z zawodnikami 11-letnimi nie wolno zapominać, że najważniejszym celem i najmocniejszym akcentem w zajęciach jest doskonalenie techniki indywidualnej i prowadzenie zajęć w taki sposób, aby przy ciągłej rywalizacji, a momentami i dużym zmęczeniu, wciąż było widać u chłopców radość z gry i chęć nieustannego doskonalenia swoich umiejętności. Rozgrywki ligowe, turnieje, czy mecze sparingowe stanowią tylko środek do poprawy swoich umiejętności – powiedział nam trener Janusz Rak.

Podczas drugiego cyklu, który trwał od 15 lutego do 3 marca drużyna wyjechała na obóz sportowy do Wągrowca. Zajęcia stopniowo organizowane były na boisku. Podopieczni trenerów Janusza Raka i Jarosława Rutkowskiego skupili się przede wszystkim na doskonaleniu podań i przyjęć na większej przestrzeni oraz poprawie utrzymania się przy piłce w zespołach sześcio i siedmioosobowych. W tym okresie Zagłębie Lubin U-11 rozegrało trzy wartościowe sparingi: dwa z Wartą Poznań oraz z Nielbą Wągrowiec.

Ostatni etap rozpoczął się 3 marca. Zajęcia odbywają się na boisku z akcentem na poprawę gry na poszczególnych pozycjach. Przed rozpoczęciem meczów o stawkę grupa U-11 rozegra jeszcze kilka meczów kontrolnych.

– Nasza kadra liczy obecnie 25 zawodników, ale jesteśmy cały czas otwarci na pozyskiwanie nowych, utalentowanych  piłkarzy. Interesują nas zwłaszcza gracze z zaprzyjaźnionych klubów partnerskich, uważamy bowiem, że zdrowa sportowa rywalizacja w drużynie znacznie pomaga w rozwoju naszych zawodników – kończy szkoleniowiec zespołu Zagłębia Lubin U-11.


Źródło: Zagłębie Lubin S.A.
Foto: Zagłębie Lubin S.A.