Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

U-8: Zwycięstwo w pierwszym dniu Silesian Cup 2013

29.12.2013 14:50 | Kategoria: U-9

27 grudnia drużyna Zagłębia Lubin U-8 uczestniczyła w pierwszym dniu międzynarodowego turnieju Winter Silesian Cup 2013, który odbył się w Świdnicy. Zawodnicy prowadzeni przez trenerów Janusza Raka i Jarosława Rutkowskiego zaprezentowali się bardzo dobrze zwyciężając w całym turnieju.


Zespół Zagłębia Lubin w rozgrywkach grupowych wygrał cztery mecze, a w jednym odniósł porażkę, zajmując ostatecznie w grupie 2. miejsce (druga lokata premiowała drużynę do gry w półfinale). Na tym etapie przeciwnikiem Zagłębia był gospodarz turnieju - Gryf Świdnica.

„Miedziowi” odnieśli zwycięstwo po bardzo zaciętym meczu, a w finale spotkali się z czeskim FC Nachod. Warto dodać, że w rozgrywkach grupowych obie drużyny spotkały się już ze sobą, a zwycięzcą meczu była drużyna z Czech.

Finał ostatecznie zakończył się remisem 1:1, a o zwycięstwie w rozgrywkach miały zadecydować rzuty karne. W konkursie „jedenastek” lepsi okazali się lubinianie, którzy ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju.

Królem strzelców został zawodnik Zagłębia Lubin U-8, Marcel Świątek (pięć bramek).

Mecze z udziałem Zagłębia Lubin U-8:

Rozgrywki grupowe:

Zagłębie Lubin 0:1 FC Nachod
Zagłębie Lubin 1:0 Lechia Dzierżoniów
Bramka: Marcel Świątek
Zagłębie Lubin 2:0 Akademia Sportu Milicz
Bramki: Marcel Świątek, Kacper Grabowski
Zagłębie Lubin 3:0 Polonia Wrocław
Bramki: Wiktor Fortuński, Kacper Grabowski (2)
Zagłębie Lubin 3:1 Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
Bramki: Marcel Świątek (2), Kacper Grabowski

Półfinał:
Zagłębie Lubin 1:0 Gryf Świdnica
Bramka: Hubert Szechnicki

Finał:
Zagłębie Lubin 1:1 (rz. k. 2:0) FC Nachod
Bramka: Marcel Świątek

Drużyna Zagłębia Lubin wystąpiła w następującym składzie: Aleksander Maślej, Igor Semmler, Jakub Kłuszewski, Marcel Świątek, Kacper Adamczyk, Wiktor Fortuński, Kacper Grabowski, Filip Tomczak i Hubert Szechnicki.

Jarosław Rutkowski, trener młodych zawodników Zagłębia Lubin: - Drużyna z meczu na mecz grała coraz lepiej. Chłopcy z każdą kolejną minutą coraz lepiej radzili sobie na boisku, czego odzwierciedleniem jest końcowy rezultat. Uważam, że na tle przeciwników zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, a nasza gra mogła się podobać. Chciałbym pogratulować zawodnikom zwycięstwa w silnie obsadzonym turnieju i mam nadzieję, że w kolejnych zawodach będzie widoczna u nich radość gry w piłkę nożną, która podobnie jak w tym przypadku, zostanie połączona z sukcesem sportowym.

Źródło: Zagłębie Lubin S.A.
Foto: SilesianCup